هرسین، شهر گلیم ,

menuordersearch
cafeglim.ir
۱۴۰۰/۵/۱۰ یکشنبه
(0)
(0)
هرسین، شهر گلیم
هرسین، شهر گلیم

هرسین ، شهر گلیم
ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره میراث فرهنگ ی شهرستان هرسین گفت: طی سالهای گذشته اقدامات خوبی برای تبدیل گل یم به عنوان برند شهر هرسین انجام شده است.

امین کوگانی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به وجود آثار تاریخ ی، جاذبه های گردشگری و صنایع دستی متعدد در شهرستان هرسین، اظهارکرد: هرچند در بحث آثار تاریخی مجموعه جهانی بیستون و گنج دره یازده هزارساله را داریم، اما در بحث صنایع دستی نیز گلیم هرسین شهرتی جهانی دارد.

وی تصریح کرد: هنر بافت گلیم در خون مردمان هرسین جاری است و از کودکان گرفته تا افرا د کهنسال به نوعی با این هنر باستانی سر و کار دارند.

رئیس اداره میراث فرهنگی هرسین خاطرنشان کرد: طی سالهای گذشته گلیم هرسین علاوه بر نشان ملی توانسته نشان بین المللی جغرافیایی را بگیرد و اکنون هرسین به عنوان شهر ملی گلیم ایران شناخته می‌شود.

وی افزود: در این راستا در چند سال اخیر تلاش هایی صورت گرفته تا گلیم به عنوان برند هرسین به جهانیان معرفی شود، برای همین در گام اول ساخت المان و نامگذاری کوچه ها و خیابان ها به نام گلیم در دستور کار قرار گرفت.

کوگانی اضافه کرد: هم اکنون المانی در ورودی شهر هرسین نصب شده که در آن زنی هنرمند مشغول گلیم بافی است و در داخل شهر هرسین هم خیابان ها و کوچه را به نام گلیم و موتیف های خاص آن نامگذاری کرده ایم.

وی در پاسخ به اینکه در بحث تبلیغات تاکنون چه اقداماتی صورت گرفته نیز گفت: متاسفانه کمبود اعتبارات باعث شده تا در این بخش چندان ورود نکنیم، البته امسال درخواست یک بودجه را برای بحث تبلیغات صنایع دستی که اصل مطلب آن گلیم است، داده ایم که امیدواریم تخصیص پیدا کند.

رئیس اداره میراث فرهنگی هرسین افزود: از سوی دیگر احداث بازارچه هایی برای صنایع دستی در دستور کار قرار گرفته که در نظر داریم همانند کارگاه های ورکشاپ به محلی برای تولید و عرضه این هنر دست ارزشمند در شهرستان باشد و گردشگران بصورت مستقیم با نحوه بافت گلیم آشنا شوند.

وی به شیوع بیماری کرونا طی دو سال اخیر هم اشاره کرد و گفت: متاسفانه شیوع این بیماری ضربه زیادی را به هنرمندان صنعتگر در این شهرستان وارد کرده، اما تلاش می‌کنیم تا با اعطای تسهیلات در حد توان از آنها حمایت های لازم را داشته باشیم

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
جستجو
telegramwhatsupinstagramaparatmailrubikatwiterfacebookyoulenzoreitaathreads

تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه بوده و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
فروشگاه کافه گلیم عضو رسمی اتحادیه صنایع دستی اصفهان